Horgászrend


Jelen egységes szerkezetbe foglalt Horgászrend az egyesület kezelésben lévö vízterületre vonatkozik. Tartalmazza mindazon rendelkezéseket, és szabályokat, melyeket az egyesület közgyülése, írt elö. Az itt nem szabályozott kérdésekben a halászati-horgászati törvény és a MOHOSZ Országos Horgászrendje az irányadók. A horgászrend betartása minden horgászra nézve kötelező. Az a horgász, aki a horgászrendben foglaltakat nem tartja be, szabálysértést követ el, tőle az engedély (területi jegy) bevonható, ellene hatósági feljelentés tehető!

1. Az egyesület vízterületén horgászni csak érvényes horgász igazolvány, állami jegy, fogási napló, területi jegy (napijegy) és a személyazonosságot igazoló okmányok birtokában lehet (külföldiek esetében állami jegy, érvényes területi engedély, útlevél). A horgász minden esetben köteles magánál tartani a horgászatra jogosító fentiekben felsorolt iratait, azokat ellenőrzéskor az ellenőrzésre jogosultnak rendelkezésére bocsátani.

2. Az Egyesület vízterületén a Bara-patak déli oldalán horgászat 0-24 óra között engedélyezett az alábbiak figyelembevételével:
- A Bara-patak északi oldalán a horgászat reggel 6 órától este 23 óráig engedélyezett, az éjszakai horgászat TILOS !
- Az I. számú melegvíz-csatornán a horgászat TILOS !
- Érvényes napijeggyel a horgászat napkeltétől-napnyugtáig engedélyezett. Az éjszakai horgászat TILOS !( Kivétel: napijegyes horgász egyesületi taggal a nap 24 órájában horgászhat.)Sporthorgász engedéllyel napkeltétol napnyugtáig engedélyezett a horgászat.
- Gépjármüvel csak a kijelölt helyeken szabad parkolni. A gáton gépkocsival közlekedni TILOS!
- A horgász a helyét csak úgy foglalhatja el, hogy a már elhelyezkedett társai horgászatát ne akadályozza. Az egyesület vízterületén foglalt hely nincs, a horgász mások számára nem foglalhat helyet.
- Haltelepítésekre május , szeptember, október hónapokban kerül sor. A telepítés napjait az elnökség határozza meg, szükség esetén (árvíz, időjárási helyzet,a patak vízállása) joga van azon változtatni. Az egyesület elnöksége a telepítés időpontját a vízparton kihelyezett táblákon meghirdeti.
- Haltelepítésre egy időben a „középsö zuhogónál” és a „laposon„ kerül sor. A haltelepítések napján reggel 8 órától TILOS horgászni. A kihelyezéseket követő napon május, szeptember hónapokban reggel 6 órától, október hónapban reggel 7 órától lehet horgászni.
- A torkolatban történő horgászat a telepítés napján mentesül a tilalom alól.

3. Sötétedéskor a horgász köteles horgászhelyét megvilágítani jól látható, közepes
erősségű folyamatos fehér fénnyel.

4. Szemetes vízparton nem szabad a horgászatot megkezdeni. A horgászat befejezésekor
a horgász köteles maga után a vízpartot megtisztítani (ez a távolság a horgászhelytől 5-5 méter).

5. A part, a parti műtárgyak, kőhányások megbontása, átrakása, rongálása TILOS ! A gáttól jobbra és balra csak 5 méteres távolságon kívül lehet tartózkodni. A gáton átjárni TILOS !

6. A horgászkészség használata: felnőtt horgász egyszerre 2 bottal, maximum 3-3 horoggal, ifjúsági horgász 1 bottal, maximum 2 horoggal,sporthorgász engedéllyelrendelkezo 1 bottal,1 horoggal gyermek horgász csak felnőtt felügyelete mellett 1 bottal és 1 horoggal horgászhat. A gáttól a vízterület határát jelző tábláig csak 1 bottal szabad horgászni mindkét oldalon.

7. Az egyesület vízterületén nemes és rablóhalak vonatkozásában az országos méretnormák és tilalmi idők érvényesek az alábbi eltéréssel:
- aponty kifogható mérete minimum 35 cm maximum 60 cm.

Az amur kifogható mérete 40 cm.

8. Mennyiségi korlátozások:
- Felnőtt horgász napi 3 db méretkorlátozással védett halat (egy fajtából max. 2 darabot), egyéb halból napi 5 kg-ot foghat. Tagonként pontyból évente 30 db, amurból az éves mennyiség 10 db.
- Sporthorgász engedéllyel halat elvinni nem lehet.Ifjúsági horgász napi 1 db méretkorlátozással védett halat , egyéb halból 5 kg-ot foghat,pontyból évente 15 db fogható. Ifi horgász amurt nem foghat!
- Gyermek horgász napi 1 darab méretkorlátozással védett halat, egyéb halból 2,5 kg-ot foghat. Méretkorlátozással védett halból évente 10 db-ot foghat. Gyermek horgász amurt nem foghat!
- Rablóhalból a felnőtt horgász évi 20 darabot, ifjúsági horgász 10 darabot foghat ki, gyermek horgász rablóhalat nem foghat!
- Napijegyes felnőtt horgász napi 2 darab, ifjúsági horgász napi 1 db méretkorlátozással védett halat foghat, egyéb halból felnőtt 2,5, ifjúsági 2 kg-ot. .

9. Az Egyesület vízterületén a méretkorlátozás alá eső halat a fogást követően a horgász azonnal köteles beírni a fogási naplóba, feltüntetve a fogás óráját,percét is. Az egyéb halakat a vízpart elhagyása előtt kell bejegyezni. FIGYELEM! Az Egyesület vízterületén a kifogott halak cseréje és ajándékozása, eladása TILOS ! A felsoroltak a napijegyesekre is kötelezőek!

10. A telepítést követö napon a pontyból engedélyezett kontingens (felnőtt 2 db, napijegyes felnőtt 2 db, gyermek és napijegyes ifjúsági 1 db) kifogását követően a horgász a halakat ha megtartotta ha visszadobdta köteles a horgászatot azonnal befejezni és elhagyni a vízterületet! Ez a korlátozás a napijegyes horgászokra a telepítés utáni elso napra érvényes..

11. Az egyesület vízterületén a kuttyogtatás TILOS!

. .
-12. A torkolatban a süllő kifogható mérete minimum 40 cm..
-13. Domolykót a kifogás után kíméletesen vissza kell helyezni a vízbe, sem megtartani sem elvinni nem lehet. - A torkolatban a ponty fogási tilalmi ideje megegyezik az Országos előírással.
14. Digitális mérleg használata kötelezo

A halőrök elérhetősége: 06 20/393-3281